Ukraynadan Ahıska Türklerinin 2.kafilesi Erzincan'a Geldi

Ahıska Türklerinin 2.kafilesi bugun Erzincan'a geldi. Ahıska Türklerini Valimiz Sayın Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Sayın Valimizin Kızı Rabia Kahraman, Vali Yardımcıları ve kurum müdürleri tarafından çiçekler ile karşılandı.
Bu haber 6413 kere okunmuş.03 Mart 2016, Perşembe - 23:16

Ukrayna’nın doğusunda, Rusya’nın desteklediği ayrılıkçıların başlattığı iç savaş yüzünden evlerini ve işlerini kaybeden Ahıska Türklerinden oluşan ikinci kafile Erzincan'a geldi.


  Ahıska Türklerinin ikinci kafilesi Erzincan Havalimanı'nda Valimiz Sayın Süleyman Kahraman,
 Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, Sayın Valimizin Kızı Rabia Kahraman, Vali Yardımcıları ve kurum müdürleri tarafından çiçekler ile karşılandı. 

 Ukrayna’nın doğusunda yaşayan Ahıska Türkleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilmeye başlamıştı.
 Ukrayna'dan 25 Aralık 2015'te getirilen 439 kişilik 116 aileden oluşan kafile Erzincan’ın Üzümlü ilçesine yerleştirilmişti. TOKİ tarafından Üzümlü ilçesinde yaptırılan konutlara yerleştirilecek  aileler için kaymakamlık tarafından evlerinin tüm eşyaları ve kışlık yakacakları alınmıştı. kulishaber24

 

Fotoğraflar:

 

 

Ukraynadan Ahıska Türklerinin 2.kafilesi Erzincan'a GeldiAhıska Türklerinin 2.kafilesi bugun Erzincan'a geldi. Ahıska...

Posted by Ahiska Ahiska on 3 Mart 2016 Perşembe
 
Ajans Ahıska Facebook Sayfamızı Beğenebilirmisiniz..

Etiketler: erzincan ahıska türkleri    

Yorumlar

E-posta aboneliği

En Son Haberler
AnketTümü
Türkiye ile Rusya'nın İlişkilerini Destekliyormusunuz?
 
haber yazılımı: buki