Başbakan Davutoğlu;Kazakistanda'ki Ahıska Türkleri Orada Kalmalıdır

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Kazakistandaki Ahıska Türklerinin orada yaşamaları gerektiğini söyledi.
Bu haber 7095 kere okunmuş.28 Ekim 2015, Çarşamba - 08:10

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu  Antalyada Ahıskalılarla kültür şöleninde buluşmuş ve şu açıklamaları yapmıştı:

Türkiye dışında yaşayıp da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı almak isteyen Ahıska Türkleri de bulunduğuna işaret eden Çavuşoğlu, "O kardeşlerimize de vatandaşlık vereceğiz, çalışmalarımızı başlattık. Her zaman Ahıskalı kardeşlerimizin yanında olduk, bundan sonra da her zaman Ahıskalı kardeşlerimizin hem yanında hem de hizmetinde olacağız" 

Kaynak: trt haber, AA

 

Başbakanımız  Sayın Ahmet Davutoğlunun Yeni Akit’te Hasan Karakaya ya verdiği  demeç:

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu  Yurt dışında Kazakistanda yaşayan  Ahıska Türklerinin orada yaşamaları gerektiğini  söyledi.

 

“Kazakistan’daki Ahıska Türklerini aldırdığınız zaman Kazak-Rus nüfus dengesi Kazaklar aleyhine bozulur!..  ifadesini kullanan Davutoğlu;

Ahıska Türklerinin Kazakistan’da, Filistinlilerin de kendi topraklarında kalması lâzım... Suriye’den göç, nasıl ki Suriye’nin nüfus dengesini bozuyorsa, Filistin’den muhtemel bir göç de, oradaki demografik yapıyı bozar.”   ifadelerini kullandı..

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar

E-posta aboneliği

En Son Haberler
AnketTümü
Türkiye ile Rusya'nın İlişkilerini Destekliyormusunuz?
 
haber yazılımı: buki