Erzincan'a Gelen Ahıskalı çocuklar doyasıya eğlendi

Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkü ailelerinin çocuklarına, Türkiye'ye adapte olabilmeleri için açılan kursta eğlence programı yapıldı.
Bu haber 929 kere okunmuş.21 Ocak 2016, Perşembe - 21:49

Ajans Ahıska'yı Facebookta Beğenebilirsiniz:

 

Üzümlü İlçe Etüt Merkezinde 4 ayrı sınıfta ülke kültürü ve Türkçe dersleri gören 55 öğrenci için Üzümlü Fatih İlkokulunda müzik ve eğlence programı düzenlendi. Programa Ahıskalı çocuklarla birlikte okulda eğitim gören Üzümlülü çocuklar da katıldı. Çalınan müzikler ve söylenen şarkılarla eğlenip kaynaşan çocuklar hoş vakit geçirdi.

.....Ajans Ahıska.....

Üzümlü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cuma Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimize çeşitli etkinlikler yapmaktayız ve bu etkinlikler çerçevesinde bugün de müzik dinletisi programı hazırladık. Bu programı da Üzümlülü öğrencilerimiz ve Ahıskalı öğrencilerimizin kaynaşması amacıyla yaptık. Okuma yazma kursu sömestr tatilinde de devam edecek. İlk ve orta okul öğrencilerimizi okullara dahil edeceğiz. Lise öğrencilerini ise bakanlığımızın bildirdiği görüş üzerine haziran ayına kadar okuma yazma programına devam edecekler" dedi.


paylaşan:

Etiketler: ahıskalı çocuklar   üzümlü   ahıska    

Yorumlar

E-posta aboneliği

En Son Haberler
AnketTümü
Türkiye ile Rusya'nın İlişkilerini Destekliyormusunuz?
 
haber yazılımı: buki