Antalya'da yaşayan Ahıska Türkleri Yemekte Buluştu

Antalya'da yaşayan Ahıska Türkleri yemekte buluştu. Akdeniz Ahıska Türkleri Birliğinin organize ettiği yemekte Başkan Alim Aligil Düden Park'ta yemek verdi.
Bu haber 3094 kere okunmuş.17 Nisan 2016, Pazar - 00:43

Antalya'da yaşayan Ahıska Türkleri yemekte buluştu. Akdeniz Ahıska Türkleri Birliğinin organize ettiği yemekte Başkan Alim Aligil Düden Park'ta yemek verdi. Antalya ve Antalya'nın ilçelerinde yaşayan Ahıska Türkleri programa katıldılar. Yemekte konuklara etli pilav ikram edildi. Yemeğe katılan Ahıska Türkleri sohbet ve muhabbet etti, birbirleriyle kaynaştılar konuştular.  Ajans Ahıska
 
Ajans Ahıska'yı Facebookta Beğenebilirsiniz: 
Programda konuşan Başkan Alim Aligil Antalya ve ilçelerinde 40 binden fazla Ahıska Türkünün yaşadığını belirtti. Buralarda yaşayan Ahıska Türkleri'nin en büyük probleminin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alamamak olduğunu başkanı vurguladı. Başkan Aligil konuşmasında Şunları da belirtti; vatandaşlık alamayan Ahıska Türkleri zor durumda yaşıyor, çalışma izni alamıyor bazen de Kaçak olarak çalışıyor. Ailelerine bakmaları gerekiyor. Bu nedenden dolayı bir çok aile zor olarak yaşamını sürdürmektedir. Buralarda yaşayan Ahıska Türklerine Vatandaşlık verildiğinde  huzur ve mutluluk içerisinde çalışarak yaşındadır sürdürebileceklerdir dedi.
Ajans Ahıska
 
 

Etiketler: antalya ahıskalılar   akatüb   alim aligil    

Yorumlar

E-posta aboneliği

En Son Haberler
AnketTümü
Türkiye ile Rusya'nın İlişkilerini Destekliyormusunuz?
 
haber yazılımı: buki