Ahıska Türklerinden Amerika’ya 10 cami projesi

Amerika Ahıska Türkleri Konseyi Başkanı Aydın Mamedov, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i makamında ziyaret etti. Mamedov, Görmez ile Amerika’da yaşayan Ahıska Türklerinin yaptıracağı camilerin projeleri ile ilgili görüştü
Bu haber 2675 kere okunmuş.12 Kasım 2016, Cumartesi - 13:13

ABD’de yaşayan Ahıska Türkleri, cami ve kültür derneği projeleri ile dikkat çekiyor. Amerika Ahıska Türkleri Konseyi, çeşitli eyaletlerde yaptırılan camilere yenilerini eklemek üzere proje çalışmalarını sürdürüyor. Amerika Ahıska Türkleri Konseyi Başkanı Aydın Mamedov, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i makamında ziyaret ederek yaptırılacak yeni cami projeleri hakkında bilgi verdi.

 

Mamedov, Ahıskalıların Amerika’da bugüne kadar 7 cami açtığını ve 10 cami projelerinin daha olduğunu belirtti. Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise Ahıskalılara her zaman destek olacaklarını söyledi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’yla sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Mamedov, “Diyanet İşleri Başkanımız  Mehmet Görmez ile projesi süren 10 camimizi görüştük. Şu anda bizim açtığımız ve hizmet veren 7 camimiz bulunuyor. İnşallah Diyanet İşleri Başkanlığımızın da desteğiyle Amerika’daki Müslüman kardeşlerimize hizmet vermek üzere 10 cami daha yaptıracağız” dedi.

Forum USA

Yorumlar

E-posta aboneliği

En Son Haberler
AnketTümü
Türkiye ile Rusya'nın İlişkilerini Destekliyormusunuz?
 
haber yazılımı: buki